Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета пливали за часни крст на Богојављање

Традиционална манифестација Богојављења одржана је 27. пут, у петак 19. јануара 2024. године, у организацији Градске општине Земун, СВЕБОР савеза Београда и Храма светог Оца Николаја Мирликијског.

Светковање Богојављења почело је у 9 часова литургијом у Храму Светог оца Николаја у Земуну. Богојављенска литија у којој је, поред многобројног верног народа, припадника Жандармерије, полиције, војске, ватрогасно-спасилачке бригаде, СВЕБОР Савеза Београда, учестовало и десет студената прве године Криминалистичко-полицијског универзитета у свечаним униформама, прошла је централним градским улицама до Земунског кеја, када је тачно у подне одржано Богојављенско пливање код ресторана ”Венеција” на обалоутврди Земунског кеја. Пред више хиљада грађана за Богојављенски Часни крст пливало је 490 пливача, међу којима је било и девет дама. Након положене заклетве пливача пред сталним старешином СВЕБОР Савеза Београда господином Цвјетком Стевановићем, у хладном Дунаву најпре су запливале даме, а затим и храбри момци. На стази дугој 33 метра први до Богојављенског Часног крста допливао је Иван Петковски који је понео статуу Богојављенског пливача, витешки плашт и медаљу СВЕБОР савеза Београд са титулом Носилац Богојављенског крста 2024, а најбржа дама је, по други пут заредом, била Зорица Анастасијевић, која је даривана медаљом са ликом Богородице. За Часни крст пливали су: припадници Полиције, Војске Републике Србије, СВЕБОР-а, грађанство као и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета: Жељко Новковић, Душан Илић, Војин Павић, Петар Прокић, Лазар Живковић и Милутин Мартиновић.

Слике можете погледати овде