Студенти Универзитета учествовали на 30. Новосадском маратону

Јубиларни 30. Новосадски маратон стартовао је с Трга слободе у недељу, 9. октобра 2022. године у 10.00 часова. Непосредно пред почетак маратона, такмичарима из Србије и региона, којих је било готово хиљаду, обратилили су се Горан Чегар, делегат Атлетског савеза Србије, и Јелена Маринковић Радомировић, председница Скупштине града Новог Сада, који су им пожелели добру и успешну трку, нагласивши да је Новосадски маратон спортски бренд Новог Сада. Осим главне маратонске трке на 42.195 метара, одржане су и пратеће трке ‒ штафетни маратон, трка на 25.435 метара, рекреативно трчање на 10.548 метара, трка грађана на пет километара, нордијско шетање на десет и пет километара и традиционалне трке основаца и средњошколаца на 1.000, 800, 400 и 200 метара. Раме уз раме с атлетичарима, такмичили су се и припадници Министарства унутрашњих послова и Министарства одбране Републике Србије и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета. У штафетној трци најбољи је био Омладински атлетски клуб из Београда, друго место су освојили припадници 72. бригаде за специјалне операције Војске Србије, а треће место припадници Жандармерије. Под такмичарским бројем 2032, екипа Криминалистичко-полицијског универзитета заузела је четврто место у генералном пласману у категорији штафетни маратон, истрчавши стазу за два сата и 52 минута. Екипу су представљали студенти Милош Шишковић, Денис Џековић, Ненад Јевтић, Никола Поп-Илић, Урош Добросављевић и Лука Гајић.

Слике можете погледати овде