Студенти Универзитета пливали за Часни крст у Земуну

S21012022.jpg

Обележавање великог хришћанског празника Богојављења са традиционалним пливањем за Часни крст одржано је 25. пут у среду, 19. јануара 2022. године, на Земунском кеју. Прослава је почела у 9 часова литургијом у Храму Светог оца Николаја, а тачно у подне одржана је Богојављенска трка код ресторана „Венеција”, на обалоутврди Земунског кеја. Традиционално пливање за Часни крст одржано је уз поштовање свих мера за спречавање ширења епидемије коронавируса. За Часни крст пливали су: припадници Војске Републике Србије, припадници полиције, Жандармерије, САЈ-а, припадници СВЕБОР-а, други грађани, као и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета. Надметала су се 243 пливача, од чега 30 жена, међу којима и наша студенткиња Ања Вукајловић, прошлогодишња победница. Након свечане заклетве, храбри пливачи су се упутили на стартне позиције, певајући и носећи велику заставу Републике Србије. На стази дугој 33 метра, која симболизује број година живота Исуса Христа, први је до Часног крста стигао двадесетдвогодишњи Београђанин Ђорђе Лукић, припадник Полицијске бригаде, који је понео статуу богојављенског пливача и златну медаљу СВЕБОР савеза Београдa. Овогодишње светковање Богојављења било је посвећено удружењу „Ево рука”, које дуже од деценије помаже деци са сметњама у развоју. Организатори 25. пливања за Часни крст били су Градска општина Земун, Храм Светог оца Николаја и СВЕБОР савез Београдa. Догађај су красиле српске тробојке и барјаци, а присуствовало му је више од хиљаду људи који су дошли да поздраве овогодишње учеснике. Међу њима су били и председник Општине Земун са сарадницима, официри полиције и Војске Републике Србије, народни посланици, као и представници министарстава, јавних, културних, научних и спортских установа.
Светковини су присуствовали начелник класе Марко Аранђеловић, командири Иван Средојевић и Милош Томић и наставник криминалистичко-полицијских и безбедносних вештина мр Горан Жигић. У име Криминалистичко-полицијског универзитета за Часни крст пливали су студенти: Ања Вукајловић, Немања Настић, Лазар Ћерамилац, Милош Ранковић, Илија Јовановић и Жељко Дамњановић.

Слике можете погледати овде