Студенти Универзитета учествовали на трци „Invictus Challenge“ у Новом Саду

14062021

У суботу 12. јуна 2021. године на Новосадској плажи јавног купалишта „Штранд“, одржана је трећа „Invictus Challenge“ трка са препрекама, као и први од укупно три изазова. На стази дугој 2.5 километара са 27 препрека нашло се више од 500 учесника из целе Србије. Такмичење је организовало спортско удружење „Invictus NS 021“, уз подршку Града Новог Сада, Градске управе за спорт и омладину и ЈКП „Градско зеленило“. Све присутне на почетку манифестације поздравили су Огњен Цвјетићанин, члан Градског већа за спорт и Дане Баста, Покрајински секретар за спорт и омладину. Старт трке са почетком у 17.30 часова био је организован по групама на сваких 30 секунди, због постојеће епидемиолошке ситуације. Поред многобројних атлетичара такмичили су се и припадници Војске Србије, Полицијске бригаде, Жандармерије, Интервентне јединице 92, као и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета. Ношење терета, прескакање зидова, пењање уз конопац, скакањe са платформи, пузање на песку, прескакање препрека у води, били су само неки од изазова са којима су се сусретали наши студенти током такмичења. Организатор догађаја je oвом трком осим такмичарског карактера желеo да промовишe Град Нови Сад као туристичку дестинацију. Криминалистичко-полицијски универзитет на поменутом такмичењу представљали су студенти: Снежана Вучић, Милош Шишковић, Лука Стојановић, Марко Дидановић, Обрен Радоњић и Михајло Јовановић, који су успешно истрчали трку.