Студенти Универзитета неприкосновени у веслању

25052021

У организацији Српског „Dragon Boat“ савеза, уз подршку Градске општине Чукарица и ЈП „Ада Циганлија“, у недељу 23. маја 2021. године, под слоганом “Пробуди змаја у себи“ одржан је VI Београдски „Dragon Boat” фестивал и V „Dragon Boat“ куп за студенте и средњошколце у веслању. Фестивал је окупио више од 200 такмичара у три категорије: ученици, студенти и клубови. У овом јединственом спектаклу на води у којем се мере тимски дух и заједништво, учесници су се надметали у тркама на стази дужине 250 метара. Посада у богато украшеним чамцима била је мешовита, а неизоставни чланови посаде били су бубњар и кормилар. Такмичење је стартовало у 10.00 часова, на Макишкој страни Аде Циганлије испред ресторана „Green Mill Family”. У категорији студената надметале су се четири факултетске екипе и то: студенти Шумарског факултета, Пољопривредног факултета, Факултета за спорт као и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета. У квалификационој трци наши студенти веслали су брже од студената Шумарског факултета и на тај начин се директно пласирали у финале. У финалној трци у стази број 1 веслали су студенти Факулета за спорт, у стази број 2 студенти Криминалистичко-полицијског универзитета и стази број 3 студенти Пољопривредног факултета. У узбудљивом и неизвесном финалу екипе су од самог старта веслале изједначено. Међутим, у самом финишу наши студенти убрзавају и улазе у циљ као првопласирани са оствареним временом 1:07:18. Друго место освојила је екипа студената Факултета за спорт а треће место екипа Пољопривредног факултета. Студенти нашег Универзитета су по трећи пут заредом показали да су најбољи у овом спорту и тиме доказали да су непобедиви. Криминалистичко-полицијски универзитет представљали су: Андрија Стојковић, Јелена Јовић, Сара Петрић, Ана Петровић, Јована Тејић, Даница Младеновић, Лука Трбољевац, Петар Милијић, Бојан Павловић, Александaр Дабижљевић, Кристијан Цветковић и Лазар Стојановић.