Запажен резултат студенткиње Тамаре Бањац на „Светском првенству у самбоу 2020“

30112020

Од 5. до 8. новембра 2020. године, у дворани СПЕНС у Новом Саду, одржано је Светско првенство за сениоре/ке у самбоу. Организатори првенства су Самбо Савез Србије и Светска самбо федерација, док је генерални спонзор такмичења Руска национална нафтна компанија. На такмичењу је учествовало више од 400 такмичара из више од 40 земаља. Специфичне околности у којима се налази цео свет због пандемије Корона вируса, наметнуле су велики изазов да се такмичење организује, уз поштовање епидемиолошких мера заштите. Студенткиња Криминалистичко-полицијског универзитета, Тамара Бањац, заузела је високо пето место у категорији сениорки до 60 килограма. Борбу за бронзану медаљу изгубила је од представнице Шпаније. Исказала је захвалност професорима Криминалистичко-полицијског универзитета на подршци, и уверење да ће убудуће успешно представљати Универзитет у овом спорту, који је на путу да постане део породице олимпијских спортова.