Учешће студенткиња КПУ на одбојкашком турниру „Млади за Српску“ у Бања Луци

05122019

У периоду од 29.11.-1.12.2019. године, осам студенткиња Криминалистичко-полицијског универзитета учествовало je на женском одбојкашком турниру под називом „Млади за Српску“ одржаним у Бањалуци у Републици Српској. Турнир је организовао Факултет безбедносних наука у сарадњи са Факултетом физичког васпитања и спорта, под покривитељством Председнице Републике Српске Жељке Цвијановић, а поводом 44 године успешног рада и развоја Универзитета у Бањалуци. Такмичење је одржано дана 30.11.2019. године у Универзитетској спортској дворани, а учешће узело шест екипа: Криминалистичко-полицијски универзитет из Београда, Медицински факултет Универзитета у Бањалуци, Министарство унутрашњих послова Републике Српске, Полицијска академија Министарства унутрашњих послова Републике Српске, Факултет физичког васпитања и спорта Универзитета у Бањалуци и екипа Факултета безбедносних наука Универзитета у Бањалуци. На отварању турнира свим присутнима обратили су се у име организатора декан Факултета безбедносних наука доц. др Предраг Ћеранић, ректор Универзитета у Бањалуци проф. др Радослав Гајанин а у име Криминалистичко-полицијског универзитета др Раша Димитријевић. Наше студенткиње су у првом колу биле боље од екипе МУП-а РС. У другом колу студенткиње су у узбудљивој утакмици победиле домаћина резултатом 2:1 у сетовима и на тај начин се пласирале у полуфинале, где су без потешкоћа савладале екипу Медицинског факултета. У финалној утакмици противник је био Факултет спорта и физичког васпитања. После изгубљеног првог сета, наше одбојкашице успевају да се врате у игру и изједначе на 1:1. У одлучујућем трећем сету, студенткиње КПУ и поред велике жеље и остављеног срца на терену не успевају да изађу као победнице турнира. Противнице су заслужено однеле победу и оправдале улогу фаворита. На тај начин екипа КПУ је заузела друго место, те су се наше студенткиње задовољне вратиле у Београд. Екипу Криминалистичко-полицијског универзитета представљале су: Милица Томић, Ксенија Симић, Ивана Зантић, Катарина Миловановић, Јелица Гарчевић, Емилија Мирковић, Марија Ковал и Петра Милановић.