Савате - Василије Грујић

31102012.jpgСтудент Криминалистичко-полицијске академије, Василије Грујић, освојио је 4. новембра 2012. прво место на Савате трофеју Београда у категорији до 85 кг. Овогодишњи Трофеј Београда у саватеу премашио је сва очекивања. Учествовало је преко 150 такмичара из 9 клубова чланова Савате савеза Београда и гостију. Због великог броја пријављених такмичара елиминације су одржане 28. октобра у Обреновцу, а финални део Трофеја Београда 2012. у саватеу одржан је у недељу 4. новембра 2012. године у спортској хали Средње школе у Гроцкој. Такмичење је одржано у организацији Савате савеза Београда, а под покровитељством Градског секретаријата за спорт. Студент Василије Грујић је иначе члан кјокушинкаи репрензетације Србије и актуелни шампион Србије и отвореног првенстава Аустрије у категорији до 90 кг.