Учешће студената Академије на првом појединачном првенству Србије у џудо-у за припаднике војске и полиције у Сремској Каминици

23062018У суботу 23. јуна 2018. године, у организацији Џудо савеза Србије, одржано је прво појединачно првенство Србије у џудоу за припаднике војске и полиције у Центру за основну полицијску обуку у Сремској Каменици, на коме се такмичило 10 студената Криминалистичко-полицијске академије. У изузетно јакој конкуренцији где је наступило 80 такмичара у свим категоријама, студенти Академије освојили су укупно 9 медаља од тога 5 златних (5 првака Србије), 2 сребрне и 2 бронзане медаље. Наше студенте на овом такмичењу предводио је проф. др Мирољуб Благојевић, а медаље су освојили:

• Зорана Гајић категорија до 57кг I  место
  • Тамара Бањац категорија до 63кг II место
  • Јована Тодић категорија до 70кг I место
  • Катарина Денић категорија до 78кг I место
  • Катарина Балтић категорија плус 78кг I место
  • Дејан Топаловић категорија до 73кг II место
  • Вељко Живковић категорија до 73кг III место
  • Ђорђе Милошевић категорија до 100кг III место
  • Стефан Гујичић категорија до 100кг V место и
  • Светозар Стајковац категорија плус 100кг I место

На такмичењу су присуствовали директор џудо Савеза Србије Драган Анатанасов, и представници Џудо Савеза Србије, Војске Србије и Министаратва Унутрашњих послова. Такмичење су отворили представник Светске џудо Федерације за војску и полицију и доц. др Иван Тодоров председник џудо Савеза Србије.