Обука за припаднике цив. сектора: “Управљање без. ризицима природних катастрофа“

У оквиру активности реализовања међународног ЕРАСМУС+ пројекта „Development of master curricula for natural disasters risk management in Western Balkan countries (NatRisk WeB, broj 573806-EPP-1-2016-1-RS-EPPKA2-CBHE-JP)“, Криминалистичко-полицијска академија је 17. и 18. маја 2018. године за припаднике цивилног сектора спровела обуку под насловом: „Управљање безбедносним ризицима природних катастрофа“. Обуку су похађали представници Народне скупштине Републике Србије, Аеродрома „Никола Тесла“, Комесаријата за избеглице и миграције, Центра војномедицинских установа, Високе здравствене школе струковних студија у Земуну, Високе струковне школе Техникум Таурунум, Инсе а.д., ДОО Беоимпера, Миленијум осигурања, одељења за ванредне ситуације и планирања одбране више градова и општина (Крагујевац, Зрењанин и др.), представници управа више општина (Уб, Алибунар и др.) и други. Циљ обуке био је да се полазници упознају са феноменологијом и последицама природних катастрофа (пре свега са поплавама, епидемијама и пожарима), са управљањем ризицима у условима природних катастрофа, као и са нормативним оквиром ове функције националне безбедности. Обуку су спровели еминентни наставници Академије за област управљања системом безбедности у условима природних катастрофа, и то: проф. др Бобан Милојковић, проф. др Драган Млађан, проф. др Дарко Симовић и доц. др Далибор Кекић. Полазнике обуке поздравили су руководилац пројектног тима Академије, проф. др Саша Мијалковић и руководилац пројекта NatRisk доц. др Милан Гоцић. Они су укратко представили пројекат, као и могућности студирања на мастер студијском програму под називом „Управљање безбедносним ризицима природних катастрофа“, чије је акредитовање Академија иницирала. За полазнике обуке је обезбеђен радни материјал, приручник и сертификат о завршеној обуци.