Нова издања

Криминалистичка стратегија

Проф. др Саша Марковић

Уџбеник упућује, превасходно студенте основних студија Криминалистичко-полицијског универзитета, али и студенте на другом степену студија, у области планирања и дефинисања стратешких пројеката и доношења стратешких одлука у области безбедности. Отуда је делом посвећен дефинисању појмова стратегије, стратешког размишљања и планирања у полицијском систему и полицијског стратегијског менаџмента. Аутор такође разматра одређене моделе и начине полицијског поступања, међународну полицијску сарадњу, место и улогу српске полиције у наведеним областима и доношење одређених стратешких докумената. Посебан део уџбеника је посвећен елементима деликтних криминалистичких стратегија и савременим моделима полицијског рада, при чему је текст прожет многобројним модификованим примерима из праксе српске полиције.

2023, 431 стр.
ISBN 978-86-7020-500-0