Нова издања

Приватна безбедност: право, теорија и пракса

Проф. др Жељко Никач
Бранко Лештаннн

Монографија је резултат континуираних истраживања аутора и представља њихов покушај да на једном месту обједине знања, правне стандарде и најбољу праксу у области приватне безбедности. Садржи најзначајнија решења која се односе на обављање послова приватне безбедности, овлашћења, техничку заштиту и опремање, овлашћења приватних детектива, надзор над радом, евиденције и заштиту података и уговорну материју као основ ангажовања пружаоца услуга, садржана у кровним законима ‒ Закон о приватном обезбеђењу и Закон о детективској делатности, као и у осталим прописима у наведеној области који су ступили на снагу до предаје рукописа за објављивање у мају 2022. године. Актуелности текста посебно доприноси упоредноправни приказ приватне безбедности у великим државама света, Европској унији и у земљама у окружењу (некадашња СФРЈ).

2023, 287 стр.
ISBN 978-86-7020-492-8