Нова издања

Детекција напада на мрежу

Едиција Монографије; књ. 48
Проф. др Петар Чисар

Ова монографија упознаје читаоце с основним појмовима у области сигурности информационих система и обезбеђује солидну основу за овладавање напредним знањима и вештинама у области откривања и предупређивања напада на мрежу. Аутор описује методологију напада на информационе системе, затим облике мрежне рањивости, основне концепте политике сигурности информација, системе за детекцију напада (IDS), затим методе, технике и алате за статистичку детекцију, систем за превенцију упада (IPS), мрежну баријеру, обезбеђење сигурности на нивоу апликација, примену вештачке интелигенције у детекцији упада, детекцију и заштиту од злонамерног софтвера, врсте и карактеристике софтвера за мониторинг рачунарске мреже и њихову класификацију, као и тестирање сигурности.

2021, 220 стр.
ISBN 978-86-7020-471-3