Нова издања

Увод у хемију: практикум за лабораторијске вежбе

друго издање
Проф. др Никола Милашиновић
Доц. др Биљана Котуревић

Када се појмови и идеје спознају кроз експерименте и директним запажањима у лабораторији, разумевање света хемије постаје темељније и свеобухватније. Због тога студенти на курсевима хемије раде у лабораторији и учествују у извођењу експеримената повезаних с теоријом коју изучавају у оквиру предмета Увод у хемију. Практикум се састоји од 13 вежби које покривају целокупно градиво опште хемије, прилагођено нивоу наставе и опреме на Криминалистичко-полицијском универзитету, као и градиво из области форензичке хемије која се с циљем анализе физичких доказа ослања на принципе и концепте хемије, односно на истраживање физичких и хемијских својстава супстанци. У уводном делу сваке вежбе посебно је назначена потреба да студент научи или обнови градиво, да се упозна са садржајем и основним принципима израде сваке експерименталне вежбе, као и да одговори на питања која се налазе на крају тог дела. Такође, студенту је омогућено да адекватно сакупи и обради резултате након извођења експеримента.

2021, 243 стр.
ISBN 978-86-7020-362-4