Нова издања

КРИМИНАЛИСТИЧКО-ПОЛИЦИЈСКИ УНИВЕРЗИТЕТ: 100 ГОДИНА

UNIVERSITY OF CRIMINAL INVESTIGATION AND POLICE STUDIES: 100 YEARS

Давне 1921. године, државна висока Полицијска школа, под управом знаменитог криминалисте и пријатеља Србије др Родолфа Арчибалда Рајса, била је једина високошколска установа која је образовала кадар искључиво за потребе полиције. Данас је то Криминалистичко-полицијски универзитет, који наставља српску традицију високог полицијског образовања. У ту образовну институцију, која је правни наследник Криминалистичко-полицијске академије настале интеграцијом Више школе унутрашњих послова и Полицијске академије, уграђена су сва позитивна искуства претходних установа полицијског школства и уједно је створен савремен модел образовања ефикасног кадра за потребе полиције и других безбедносних субјеката, уз поштовање европских и светских стандарда. Монографија сведочи о настанку и развоју високог полицијског образовања у Србији, о почетку рада и оснивању Криминалистичко-полицијског универзитета, као и о његовој организацији и делатности данас.

2021, 411 стр.
ISBN 978-86-7020-455-3