Нова издања

Zbirka zadataka iz fizike

Prof. dr Stevo Jaćimovski

Приручник Збирка задатака из физике садржи урађене типске задатке, док су на крају сваке главе дати задаци за самостални рад с решењима како би студент, који их решава, могао да провери сопствени рад. Приликом решавања задатака, студентима се препоручује да самостално до краја изведу све прорачуне, унесу нумеричке вредности величина и израчунају крајњу вредност и јединицу мерења тражене величине. У овом помоћном уџбенику сложеност задатака одговара нивоу знања који се очекује од студената прве године на Департману форензичког инжењерства Криминалистичко-полицијског универзитета. Задаци су разврстани према областима које се обрађују у уџбенику Физика за форензичко инжењерство истог аутора. Свакако да може корисно послужити и студентима основних струковних и академских студија техничких односно технолошких усмерења.

2020, 238 стр.
ISBN 978-86-7020-451-5