Нова издања

Превенција криминала

друго, измењено и допуњено издање
проф. др Славиша Вуковић

Друго, измењено и допуњено издање истоименог уџбеника из 2010. године значајно је обогаћено резултатима великог броја истраживања и усклађено с променама насталим у међувремену у законодавству Републике Србије. У укупно седам поглавља обрађују се општа питања превенције, њено нормативноправно уређење, систем превенције, механизми неформалне социјалне контроле, улога полиције у превенцији криминала, проблеми у систему превенције и њихово превазилажење, док се на крају даје упоредни приказ организације и функционисања система превенције криминала у појединим европским и англосаксонским државама. С обзиром на то да је текст уџбеника намењен студентима основних студија Криминалистичко-полицијске академије и да спречавање кривичних дела изискује велику креативност, намера аутора је била да студенти, уз теоријска, стекну и практично применљива знања како би након положеног испита развијали превентивну делатност у пракси.

2014, 288 стр.
ISBN 978–86–7020–270–2