Нова издања

ARCHIBALD REISS DAYS - Thematic Proceedings

arajs2012

Тематски зборник радова учесника међународног научног скупа „Дани Арчибалда Рајса", који је у организацији Криминалистичко-полицијске академије, а уз помоћ Министарства унутрашњих послова и Министарства просвете и науке Републике Србије, одржан други пут за редом у Београду 1. и 2. марта 2012. године, издат је у два тома и садржи укупно 76 радова на енглеском језику. Аутори радова су еминентни стручњаци из области права, безбедности, криминалистике, форензике, медицине, припадници националног система безбедности или стручњаци који учествују у едукацији припадника полиције и војске, као и других служби безбедности

Међународни научни скуп се одржава у контексту започетих реформи служби безбедности и полицијског школства, а истовремено у знак сећања на једног од оснивача и директора прве модерне високе полицијске школе у Србији, проф. др Рудолфа Арчибалда Рајса, по коме скуп и носи име.

Радови објављени у овом зборнику садрже приказ савремених тенденција у развоју система полицијског образовања, развоја полиције и савремених концепата безбедности, криминалистике и форензике. Даље следи анализа активности правне државе у сузбијању криминала, затим стања и кретања у тим областима, као и предлози за њихово системско превазилажење. У том смислу представља значајан допринос постојећем фонду научног и стручног знања из области криминалистичке, безбедносне и казненоправне теорије и праксе.

2012, 1067 стр.
ISBN 978–86–7020–190–3