Нова издања

Tehničko-tehnološke karakteristike materijala

проф. др Дејан Раковић
проф. др Стево Јаћимовски

Уџбеник Техничко-технолошке карактеристике материјала се бави основама науке о материјалима и инжењерингом њихових својстава, као и карактеристикама и применом материјала у електротехници, машинству и мултидисциплинарним биомедицинским наукама. Уџбеник ће знатно олакшати изучавање материјала и технологија студентима факултета и високих школа електротехничких, машинских и биомедицинских усмерења, чему ће свакако допринети и већи број решених задатака, датих на крају поглавља као добра илустрација карактеризације, селекције или инжењеринга својстава ма¬теријала, или као допунска разматрања сложенијих теоријских концепата изостављених у главном тексту. Уџбеник садржи и два сажета додатка из квантне механике и статистичке физике, који читаоцу могу олакшати дубље разумевање приме¬не теоријских концепата наведених дисциплина у мултидисциплинарној науци о материјалима. Трећи додатак приказује упоредне карактеристике појединих типова материјала.

2018, 498 стр.
ISBN 978-86-7020-412-6