Нова издања

Национална безбедност

четврто, измењено и допуњено издање
проф. др Саша Мијалковић

Разлози аутора за писање четвртог, измењеног и допуњеног издања уџбеника Национална безбедност су многобројни, а међу њима доминирају: динамичност безбедносних претњи у свету и у земљама у окружењу; далеко развијенија безбедносна и политичка култура у органима државне власти, што је значајно изменило и унапредило политику и праксу националне безбедности; изразита диманичност на пољу међународних интеграција Републике Србије и хармонизација националног законодавства са законодавством Европске уније; унапређена међународна сарадња Републике Србије у безбедности; реформа појединих сектора националног система безбедности Републике Србије; усвајање нове Стратегије националне безбедности Републике Србије; нове наставне потребе у високом полицијском школству и у високошколским установама у земљи и у иностранству из којих се регрутују припадници сектора безбедности и други. Тако су се у новом издању уџбеника нашли потпуно нови текстови у оквиру следећих наслова: Међународни положај државе, Будућност тероризма, Шпијунажа, Злочини злоупотребе политичке моћи, Угрожавање безбедности саобраћаја, Демографски изазови и ризици, Сектор унутрашњих послова, Царински органи, Сектор за контролу примене царинских прописа, Систем безбедности државне границе, Систем супротстављања организованом криминалу и тероризму, Систем супротстављања корупцији, Пореска полиција, Канцеларија за управљање јавним улагањима, Систем заштите информационе безбедности, Управа за сарадњу с црквама и верским заједницама, Систем енергетске безбедности, Систем безбедности саобраћаја и Безбедносно проверавање лица.

2018, 447 стр.
ISBN 978–86–7020–402–7