Нова издања

Насиље у школама и његово спречaвање и сузбијање

тематски зборник радова

Тематски зборник Насиље у школама и његово спречавање и сузбијање има за циљ да широј стручној и научној јавности представи резултате остварене у оквиру истоименог научноистраживачког пројекта који се реализује на Криминалистичко-полицијској академији у Београду. Чланови тима ангажованог у његовој реализацији, поред наставника и истраживача с Академије, јесу и представници Универзитета у Београду и Министарства унутрашњих послова Републике Србије.
Рад на наведеном пројекту, а тиме и овај зборник, доприносе препознавању насиља у школама, идентификовању његових услова, узрока и последица, те адекватној реакцији на ту врсту друштвено непожељног понашања, односно, његовом спречавању и сузбијању. Стога ће подстицати и научна истраживања у тој области, као и прикупљање расположивих сазнања у свету и њихову валоризацију и имплементацију сагласно нашим условима и потребама.

2011, 183 стр.
ISBN 978–86–7020–191–0