Нова издања

Увод у хемију: практикум за лабораторијске вежбе

доц. др Никола Милашиновић
Биљана Котуревић

Разумевање света хемије постаје боље када се појмови и идеје спознају кроз експерименте и директним запажањима у лабораторији. Због тога је важно да студенти на курсевима хемије раде у лабораторији и учествују у извођењу експеримената који су повезани с теоријом коју савладавају у оквиру предмета Увод у хемију.
Практикум чини 13 вежби које практично покривају целокупно градиво опште хемије, прилагођено нивоу наставе и опреме на Криминалистичко-полицијској академији, као и градиво из области форензичке хемије која се с циљем анализе физичких доказа ослања на принципе и концепте хемије, односно на истраживање физичких и хемијских својстава супстанци. У уводном делу сваке вежбе посебно је назначена потреба да студент научи или обнови градиво, да се упозна са садржајем и основним принципима израде сваке експерименталне вежбе, као и да одговори на питања која се налазе на крају тог дела. Такође, студенту је омогућено да на адекватан начин сакупи и обради резултате након извођења експеримента.

2016, 243 стр.
ISBN 978–86–7020–362–4