Јелена Мишић

2. Докторат: студент докторских студија – Електронски факултет Ниш
Наставна област, предмети

Научна област: Софтверско инжењерство

1. Методе програмирања (основне академске студије Информатикa и рачунарства)
  2. Објектно орјентисано програмски језици (основне академске студије Информатикa и рачунарства)
  3. Пројектовање и моделовање (основне академске студије Информатикa и рачунарства)
  4. Базе података (основне академске студије Информатикa и рачунарства)
Наставно и/или научно истраживачко звање

Асистент

Кратка биографија

Основну и средњу школу завршила је у Пироту, као ђак генерације и носилац Вукове дипломе. Академске студије завршила је на Електронском факултету у Нишу као један од најбољих студената у својој генерацији. Још током академских студија радила је на катедри за физику као помоћник асистента на лабораториjским вежбама. Више година је била представник факултета на Mеђународним сусретима студената електротехнике. Радила је и као новинар у листу који издаје Електронски факутет. Била је стипендиста “Фонда за младе таленте”. Након студија радила је у фабрици Тигар из Пирота чији је била стипендиста током свих година студирања. Након тога је као носилац стипендије Erasmus Mundus за студенте докторских студија у оквиру Euro Web Project-a радила на Westminster Универзитету у Лондону. По повратку у Србију, радила је у Иновационом центру напредних технологија као истраживач на једном од пројеката Министарства просвете, науке и технолошког развоја. У неколико компанија радила је као софтвер дивелопер. Учествовала је на припреми и изради неколико пројеката од којих је најзначајнији пројекат за Елевен акцелератор. Истраживачким радом се бавила и на Институту за физику где је радила као истраживач такође на пројекту Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Од 2017. године ради на Криминалистичко-полицијском универзитету као асистент у облaсти софтверско инжињерство.

Избор из публикација
  1. М. Јовановић, И. Бабић, М. Чабаркапа, Ј. Мишић, С. Мијалковић, В. Николић, Д. Ранђеловић, “SOSerbia: Android-Based Software Platform for Sending Emergency Messages, COMPLEXITY,” Vol. 2018, pp. 1 - 9, Октобар, 2018, ISSN: 1076-2787 (print); 1099-0526
  2. С. Недељковић, В. Николић, М. Чабаркапа, Ј. Мишић, Д. Ранђеловић, “An Advanced Quick-Answering System Intended for the e-Government Service in the Republic of Serbia,” ACTA POLYTECHNICA HUNGARICA, Vol. 16, No. 4, pp. 153 - 174, 2019, ISSN 1785-8860
  3. П. Милић, К. Кук, Ј. Мишић, С. Картунов, “Security assessment of university websites in serbia by using automated black box testing,” 9th International Scientific Conference “Archibald Reiss Days,” Новембар 7–9, 2017. pp. 211-220, ISBN 978-86-7020-386-0,ISBN 978-86-7020-190-3
  4. А. Максимовић, С. Недељковић, М. Јовановић, Ј. Мишић, В. Николић, Д. Ранђеловић, “А novel multi-attribute decision-making method to fight the cyber-crime,” 8th International Scientific Conference “Archibald Reiss Days,” Октобар 2–3, 2018, pp .405-418, ISBN 978-86-7020-405-8, ISBN 978-86-7020-190-3
  5. А. Максимовић, А. Миљковић, Ј. Мишић, Милан Чабаркапа, Д. Ранђеловић, "Анализа и пројектовање Андроид апликације за слање СОС порука у случају опасности ", Ревија за Криминологију и Кривично Право, Vol. 56, no. 1, pp. 141 - 155, Београд 2018., ISSN 1820-2969
  6. Ј. Мишић, М. Чабаркапа, В. Марковић, Ђ. Будимир, “Modeling of PA for LTE Systems Based on RVTDNN Neural Networks,” 63. Конференција за електронику, телекомуникације, рачунарство, аутоматику и нуклеарну технику ЕТРАН 2019, 3-6. Јун 2019., Сребрно језеро, Србија
Чланства у научним и стручним организацијама
Награде и признања
  • ЕЛЕВЕН грант од 100,000 ЕUR за пројекат пројектовања уређаја за лоцирање деце са аутизмом освојен у сарадњи са EuroPAC компанијом из Софије, која је и носилац гранта.
  • Награда за најбољи рад на конференцији: 1st International Conference on Electrical, Electronic and Computing Engineering – IcETRAN, 2014.
  • Стипендија Erasmus Mundus за студенте докторских студија у оквиру Euro Web Project-a, 2012.
  • Стипендија “Фонда за младе таленте” за студенте завршних година академских студија, 2009.