Проф. др Милан Глигоријевић

1. Основи телекомуникација
  2. Информациони системи у ванредним ситуацијама
  3. Рачунарске мреже
Наставно и/или научно истраживачко звање

Ванредни професор

Кратка биографија

Рођен 30.10.1966 у Параћину где завршава основну и средњу електротехничку школу. 1984 год уписује ВА КОВ и 1988 завршава исту смер везе. Од 1988 до 1993 год. ради  у ВС у гарнизонима Брчко, Тузла, Ћуприја као официр везе. Од 1993 У МУПу РС  на местима: шефа одсека везе ПУ Јагодина, начелник Одељења у Управи за везу и криптозаштиту МУПа, помоћник начелника Управе за везу и криптозаштиту, начелник Управе аналитике МУПа, начелник Управе за везу и криптозаштиту МУПа и помоћника начелника САТИТа где се и данас налази у чину пуковника. У периоди од 1994 до 2001 обавља и задатке командира чете ПЈП у ПУ Јагодина где извршава најсложеније задатке дате овој јединици (1994, 1995, 1998, 1999) а од 2019 год ангажован је и у команди ИЈП као помоћник команданта. У оквиру послова које обавља као руководилац у седишту МУПа био је ангажован као носиоц телекомуникационог обезбеђења у свим најсложенијим задацима стављеним испред МУПа као и у ванредним ситуацијама (извоз нуклеарног отпада, мигранска криза, поплаве, пандемија вируса 2020). Такође је руководиоц имплементације најсавременијих телекомуникационих технологија у МУПу у оквиру више пројекта (безбедан град). Магистрира и докторира на Факултету Безбедности 2008 и 2012 год. Од 2001 год. активно учествује у настави скоро свих курсева полиције а од 2011 до 2014 год. ангажован на КПА као наставник вештина. У звање Доцента изабран 2014 са 20% на Полицијском Универзитету а затим 2019 изабран у звање  Ванредног професора. Поред већ наведених предметима на којима је ангажован, учествује у реализацији теренске обуке студената КПУ као и у планирању и спровођењу стручне праксе студената Департмана информатике.

Избор из публикација
  1. Stefanovic Mihajlo, Sekulovic Nikola, Gligorijević Milan, Bandjur Milos, Spalevic Petar, Popovic Zoran (2011) Statistics of signal envelope in composite multipath fading/shadowing microcellular environment, TECHNICS TECHNOLOGIES EDUCATION MANAGEMENT-TTEM, 6(4) 1147-1151
  2. Krstić, D., Jovanović, Z., Gerov, R., Stefanovic, M., Gligorijević, M.: Performance Analysis of Wireless Communication System in the Presence of Gamma Shadowing, Nakagami-m Multipath Fading and Cochannel Interference, International Journal of Communications, 1,2016,pp.150157, http://www.iaras.org/iaras/filedownloads/ijoc/2016/005-0022.pdf
  3. Stefanovic Mihajlo, Minic Sinisa, Nikolic Sasa, Panic Stefan R., Peric Milos, Radenkovic Dragan, Gligorijevid Milan (2012) The CCI effect on system performance in Kappa-Mu fading channels, TECHNICS TECHNOLOGIES EDUCATION MANAGEMENT-TTEM, 7(1) 88-92
  4. Krstic, D. S., Jaksic, B. S.,Gligorijevic, M.,Stefanovic, D. M.,Stefanovic, M. C., Performance of Diversity System Output Signal in Mobile Cellular System in the Presence of alpha-mu all Short Term Fading and Gamma Long Term Fading (Article), RADIOENGINEERING, (2016), vol. 25 br. 4, str. 757-762
  5. Cvetković, B., Gligorijević, M., Petković, D., Jović, S., Milovančević, M., Nikolić, V.:Evaluation of information andcommunication technology sector in the teachingprocess and strategic collaboration betweenuniversities and industry, Comput ApplEngEduc.2019;110. https://doi.org/10.1002/cae.22105,https://onlinelibrary.wiley.com/journal/10990542
  6. Krstić, D., Jovanović, Z., Gerov, R., Stefanovic, M, Gligorijević, M.,Performance Analysis of Wireless Communication System in the Presence of Gamma Shadowing, Nakagami-m Multipath Fading and Cochannel Interference, 15th International Conference on Circuits, Systems, Electronics, Control & Signal Processing (CSECS '16), Istanbul, Turkey, April 15-17, 2016.
  7. Krstić, D., Doljak, V.,Stefanović, M., Aleksić, D., Muneer Masadeh Bani Yassein, Gligorijević, M.,Performance Analysis of Wireless Systems in the Presence of k-μ Short Term Fading, Gamma Long Term Fading and k-μ Cochannel Interference, 21th International Conferenceon Applied Electronics - AE 2016, Pilsen, Czech Republic, 06-08 September 2016.
  8. Gligorijević, M., Bošković, M., Maksimović, A.: Značaj i uloga “nacionalnog rominga” u vanrednim situacijama, NBP – Žurnal za kriminalistiku i pravo, Kriminalističko-policijska akademija, Beograd, 2017.
  9. Gligorijević, М., Popović, R., Maksimović, A.: The role and importance of integration of functional telecommunication systems in emergencies, Zbornik radova, Međunarodni naučni skup „Dani Arčibalda Rajsa“, Kriminalističko-policijska akademija, Beograd, 2018.
  10. Gligorijević, М., Jokić, N., Maksimović, A.: Forensic and legal aspects concerning the use of the video surveillance system in proving crimes and offences, Zbornik radova, Međunarodni naučni skup „Dani Arčibalda Rajsa“, Kriminalističko-policijska akademija, Beograd, 2016.
Чланства у научним и стручним организацијама
  • Дописни члан „ МЕЂУНАРОДНЕ ИСТРАЖИВАЧКЕ АКАДЕМИЈЕ НАУКЕ И УМЕТНОСТИ“ МИАНУ, од  2019 год.
Награде и признања
  • Награђен сатом од стране  министра МУП-а 2010
  • Награђен пиштоњем од стране министра МУП-а 2014
  • „Certificate of Appreciation“ за заслуге у вежби „СРБИЈА 2018“ у организацији „NATO Euro-Atlantic Disaster Responce Coordination Centre (EADRCC)“ и МУП-а РС 2018