проф. др Срђан Милашиновић

СликаИМЕ И ПРЕЗИМЕ
Срђан Милашиновић
+ 381 11 31 07 229
Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Образовање
  1. Основне студије: Факултет политичких наука у Београду
  2. Магистарске студије: Факултет политичких наука у Београду (1999)
  3. Докторат: Факултет политичких наука у Београду (2003)
Наставна област, предмети
Научна област: Социолошке науке

Предмети

1. Социологија и полицијска етика (основне струковне студије)
  2. Социологија и социјална патологија (основне академске студије)
  3. Методологија начног истраживања (докторске и дипломске академске студије)
  4. Кризни менаџмент (дипломске академске студије)
  5. Миграције и безбедност (дипломске академске студије)
Наставно и/или научно истраживачко звање

Редовни професор

Кратка биографија
Рођен је 1965. године. Након завршених студија, као студент генерације ангажован на Факултету политичких наука у Београду као сарадник при Катедри за општу и политичку социологију. Oд 1995. до 1998. године радио на оперативним пословима у Управи криминалистичке полиције МУП-а Републике Србије. На Полицијској академији запослен од 1998. године, и прошао све фазе у наставнонаучном процесу – од асистента приправника до наставника.
На Криминалистичко-полицијском универзитету обављао послове шефа Катедре друштвених наука, продекана за студије другог степена, уредника више издања, члана редакције часописа НБП: Журнал  за криминалистику и право, координатора послова у вези са међународном и националном сарадњом, члана Сената, председавао Већем департмана форензике, руководио са више научно-истраживачких пројеката.

Ангажован као хонорарни наставник на Факултету политичких наука, Факултету безбедности Универзитета у Београду и Медицинском факултету Универзитета у Новом Саду. Држао предавања на Волгоградском Универзитету и Академији Министарства унутрашњих послова Русије (МВД России); Нациналном полицијском Универзитету Републике Кине у Шин Јангу; Државном Универзитету министарства унутрашњих послова у Лвиву, Украјина; Државном универзитету Министарства унутрашњих послова Републике Белорусије; AEPC - Тhe Association of Europen Police Colleges;

Учествовао је у великом броју домаћих и међународних истраживачких пројеката, међународних научних скупова и конференција. Аутор је и коаутор већег броја монографија, научних радова, књига и уџбеника. Дао је значајан допринос развоју научних дисциплина Теорија друштвених конфликата и Кризни менаџмент.
Избор из публикација
  1. Милашиновић, С., Јевтовић,: Политика, Медији и Безбедност, Београд: Криминалистичко-полицијска академија, 2012. (монографија)
  2. Милашиновић, С., Кешетовић, Ж., Бакрески, О.: Теории на менаџментот и конфликтите, Филозофски факултет – Скопје, 2012; (монографија)
  3. Milašinović, S., Gostimirović, L.: Društvene promene i devijacije, Doboj: Visoka poslovnotehnička škola, 2012. (монографија)
  4. Милашиновић, С., Путник, Н.: Теорије конфликата, Београд:  Факултет безбедности Универзитета у Београду, , 2014. (монографија)
  5. Милашиновић, С., Јевтовић, З.: Методологија истраживања конфликата и кризно комуницирање у савременом друштву, Београд: Криминалистичко-полицијска академија, 2014. (монографија)
  6. Милашиновић, С., Кешетовић, Ж.: Кризни менаџмент у историјској перспективи, Београд:  Криминалистичко-полицијска академија, Београд, 2014. (монографија)
  7. Милашиновић, С., Милојевић. С.: Пројектовање и реализовање научног истраживања, Београд:  Криминалистичко-полицијска академија, 2016. (монографија)
  8. Milašinović, S., Gostimirović, L.: Društveni konflikti i uloga medija, Doboj: Visoka poslovnotehnička škola,  Doboj, 2016, (монографија)
  9. Andrić, S., Milašinović, S.: Тhe problem of research in social sciences: the place of methodology in contemporary research. Teme, vol. XLV, no. 3. 2021, (М23)
  10. Cvetković, V. Milašinović, S.: Disaster risk communication: attitudes of Serbian citizens. Sociological review, vol. LVI (2021), nо. 4, (М23);
  11. Milašinović, S., Knežević, S.: The Identity of Family Firms From The Perspective of Owners According To The Gender Criterion And Their Social Role, Teme, vol. XLV, no. 4.; 2022, (М23);
  12. Milašinović, S., Cvjetković, I., Milošević, G.: Democratization of Serbian society through the prism of property tax, Sociological review, vol. LVII (2022), nо. 4, (М23);
Чланства у научним и стручним организацијама
  • Члан Матичног одбора за филозофију, психологију, педагогију и социологију Министарства за науку и технолошки развој oд 2016 године;
  • Члан - рецезент Националног тела за акредитацију и обезбеђење квалитета у високом образовању Републике Србије;
  • Члан - страни експерт Агенције за контролу и обезбеђење квалитета високог образовања Републике Црне Горе;
  • Члан је савета Учитељског факултета Универзитета у Београду;
  • Члан је савета часописа Социолошки преглед (М23); Култура полисa (М24); Теме (М23);
  • Члан Српског Социолошког друштва;
  • Члан Међународног удружења методолога;
  • Члан Удружења за политичке науке.
  • Члан Надзорног одбора ФАП корпорације а.д. Прибој;
  • Члан управног одбора Научно-стручног друштва за управљање ризицима у ванредним ситуацијама;
  • Члан управног одбора Института за националну и међународну безбедност;
  • Главни и одговорни уредник научног часописа Дипломатија и безбедност;