Санела Андрић

1. Мастер криминалиста
Наставна област, предмети
Научна област: Социолошке науке

1. Социологија и полицијска етика (основне струковне студије)
  2. Социологија и социјална патологија (основне академске студије)
Наставно и/или научно истраживачко звање

Асистент

Кратка биографија

Основне студије: Филозофски факултет у Новом Саду, одсек за социологију

Мастер студије: Криминалистичко-полицијска академија, мастер академске студије криминалистике (Тема завршног рада: Студија случаја као истраживачки метод, пример студије случаја)

Докторске студије: Филозофски факултет, Универзитет у Београду, одсек за социологију, година уписа 2016/2017

Рођена је 1988. године у Зрењанину. Основну школу „Моша Пијаде“ завршила је у Путникову/Уздину и средњу школу „Гимназија Коча Коларов“ у Зрењанину. Основне академске студије социологије завршила је 2013. године на Филозофском факултету у Новом Саду. Током основних студија асистирала је проф.др Кости Јосифидису у извођењу наставе из предмета Макроекономија и учествовала као анкетар у две фазе истраживања „Мултикултуралност АП Војводине као чинилац регионалног повезивања у Југоисточној Европи“, које је спровео Филозофски факултет у Новом Саду. Након дипломирања 2013. године уписала је мастер академске студије криминалистике на Криминалистичко-полицијској академији и успешно их завршила радом на тему Студија случаја као истраживачки метод, пример студије случаја. На Криминалистичко-полицијској академији ангажована је као сарадник у настави 2015. године. Реизабрана је у звање сарадника у настави 2016. године а у звање асистента 2017. године. Докторске студије социологије на Филозофском факултету у Београду уписала је 2016. године.
Избор из публикација
  1. Милашиновић, С., Андрић, С. Студија случаја у истраживању политичких појава. Култура полиса, год. XIII (2016), бр. 30, стр. 431-442.
  2. Цветковић, М.В., Бошковић, Д., Јанковић, Б., Андрић, С. (2017). Перцепција ризика о ванредним ситуацијама. Београд: Криминалистичко-полицијска академија.
  3. Андрић, С. Пројектовање научног истраживања. Српска наука данас. (2017), Vol. 2 ▪ No. 1 ▪ стр. 78–85.
  4. Андрић, С. Милан Брдар, Наука и истина. Српска наука данас. (2017). Vol. 2 ▪ No. 1 ▪ стр. 107–110.
  5. Андрић, С., Милашиновић, С. Глобализација и партнерско насиље. Култура полиса. год. XV (2018), бр. 35, стр. 177-189.
  6. Андрић, С., Милашиновић, С. Насиље над женама у породици. Социолошки преглед, vol. LII (2018), nо. 3, стр. 857–885.
  7. Томашевић, К., Андрић, С. Полицијска етика у научном дискурсу. Култура полиса, год. XVI (2019), бр. 40, стр. 273-283.
Чланства у научним и стручним организацијама
  • Српско социолошко друштво.
  • Научно-стручно друштво за управљање ризицима у ванредним ситуацијама
Награде и признања