Реализована практична вежба „Приказ нивоа оспособљености студената прве године Криминалистичко-полицијског универзитета“

Последњег дана теренске обуке у летњим условима, 14. априла 2024. године, реализована је показна вежба „Приказ нивоа оспособљености студената прве године Криминалистичко-полицијског универзитета“, у наставном центру Министарства унутрашњих послова „Митрово поље“.

Показној вежби присуствовали су ректор проф. др Зоран Ђурђевић са сарадницима, државни секретар Министарства унутрашњих послова др Жељко Бркић, као и представници Сектора за информационо-комуникационе технологије, Управе за полицијско образовање, Управе полиције, Управе за технику, Управе граничне полиције, Управе криминалистичке полиције, Управе саобраћајне полиције, Центра за основну полицијску обуку, Жандармерије, Специјалне антитерористичке јединице, ПУ Краљево, ППУ Крушевац, ПС Александровац, ПС Брус, ПС Врњачка Бања, Завода за здравствену заштиту радника МУП-а и Војне академије.

Ректор проф. др Зоран Ђурђевић обратио се студентима истичући утисак да синергија створена у инструкторском тиму професора Криминалистичко-полицијског универзитета и припадника Министарства унутрашњих послова даје врхунске резултате. „Оно што ме посебно радује јесте што видим да волите Републику Србију, да поносно носите униформу Министарства унутрашњих послова и да сте свесни одговорности које ваш будући позив носи“, истакао је ректор Ђурђевић.

Кроз четири радне тачке, 79 студената прве године основних струковних и академских студија криминалистике представило је стечено практично искуство, посебно у манипулацији и гађању службеним оружјем, али и применило своје знање у реалним ситуацијама, као што су успостављање јавног реда и мира нарушеног у већем обиму од стране незадовољних пољопривредника, савлађивање полигона са препрекама, уз решавање различитих тактичких задатака и борба против диверзантско терoристичке групе.

Након реализације свих радних тачака, студентима се обратио државни секретар др Жељко Бркић изражавајући задовољство чињеницом да Криминалистичко-полицијски универзитет посвећено и континуирано гради будуће професионалце Министарства унутрашњих послова. „Збир наших и ваших појединачних храбрости чини храброст службе, а храброст наше службе јесте храброст државе“, нагласио је др Бркић.

Дан раније, ректор Ђурђевић са сарадницима, обишао је наставни центар „Митрово поље“ како би сагледао услове у којима студенти тамо бораве, ручао са студентима како би у непосредном разговору са њима сазнао њихове утиске али и саслушао предлоге за унапређење ове изузетно важне практичне обуке студената Криминалистичко-полицијског универзитета.

Слике можете погледати овде