Учешће проф. др Ненада Радовића и проф. др Божидара Оташевића на симпозијуму у Будимпешти

Други симпозијум у организацији Факултета за спровођење закона Универзитета за јавну управу (Faculty of Law Enforcement, Ludovika University of Public Service) одржан је у Будимпешти, од 25. до 26. октобра 2023. године. Представници Криминалистичко-полицијског универзитета били су проректор за интеринституционалну сарадњу проф. др Ненад Радовић и проф. др Божидар Оташевић.

Проф. др Ненад Радовић представио је рад настао у коауторству са проф. др Зораном Ђурђевићем, на тему „Еколошки криминал у Србији“, док је проф. др Божидар Оташевић говорио о раду „Форензичка анализа гласа у криминалистичким истрагама“ написаном у коауторству са асистентом др Јадранком Оташевић са Факултета за специјалну едукацију и рехабилитацију, Универзитета у Београду и проф. др Сашом Атанасовим са Правног факултета Универзитета у Приштини, са привременим седиштем у Косовској Митровици. Симпозијум је окупио еминентне стручњаке из Србије, Румуније, Португалије, Словачке, Пољске и Мађарске.

Слике можете погледати овде