Академију посетио министар унутрашњих послова, др Небојша Стефановић

Криминалистичко-полицијску академију је 04.05.2015. године посетио министар унутрашњих послова Републике Србије, др Небојша Стефановић. У препуном амфитеатру „др Арчибалд Рајс“ испред Криминалистичко-полицијске академије у обратила се проф. др Драгана Коларић, која обавља послове из надлежности продекана за научноистраживачки рад, која се захвалила министру на издвојеном времену које ће провести са студентима и наставницима Академије. Након краћег обраћања дала је реч вршиоцу дужности декана Криминалистичко-полицијске академије, проф. др Младену Бајагићу, који је истакао је да ово прва посета овог карактера највиших званичника Министарства унутрашњих послова студентима и колективу Академије у њеној вишедеценијској историји. Истакао је да је Криминалистичко-полицијска академија најважнија институција која јесте и настоји остати и у будућности стратешки расадник високообразованих и стручних кадрова МУП-а који ће допринети његовом угледу на свим пољима. У жељи да министар Стефановић кроз дружење са студентима дође до јаснијих одговора о разним дилемама, посебно о односу Министарства унутрашњих послова и Криминалистичко-полицијске академије и могућности студената за запошљавање у МУП-у. Проф. др Младен Бајагић изразио је изузетну част што данас може да поздрави министра и позвао га да се обрати студентима Академије. Министар, др Небојша Стефановић поздравио је све присутне и говорио на тему „Реформа министарства унутрашњих послова у процесу европских интеграција Републике Србије“. Др Стефановић је говорио о процесу реформе Министарства унутрашњих послова, као и о Нацрту новог Закона о полицији и акционом плану о придруживању Републике Србије Европској унији, посебно о поглављима 23 и 24. Истакао је важност јачања односа МУП-а и Криминалистичко-полицијске академије имајући у виду најближе функционалне везе између њих, као и потребе МУП-а за високо образованим полицијским кадром који се школује на Академији. После исцрпног излагања министар Стефановић је одговарао и на многобројна питања студената која су се односила на проходност студената у МУП-у након дипломирања, побољшања студентског стандарда, препознавању стечених диплома студената свих нивоа студија у будућем Акту о систематизацији радних места у МУП-у.

Вршилац дужности декана, проф. др Младен Бајагић уручио је министру, др Стефановићу плакету „Др Арчибалд Рајс“.