10. Међународна Конференција „Безбедност саобраћаја у локалној заједници“

Јубиларна 10. Међународна Конференција „БЕЗБЕДНОСТ САОБРАЋАЈА У ЛОКАЛНОЈ ЗАЈЕДНИЦИ“, одржана је у Крагујевцу (Хотел Крагујевац), у периоду 22 - 25. априла 2015. године. У раду Конференције учествовало је преко 300 учесника из земље и иностранства (Аустралије, Босне и Херцеговине, Велике Британије, Грчке, Македоније, Немачке, Русије, Словеније, Хрватске, Црне Горе).

На свечаном отварању учесницима су се обратили:

• проф. др Крсто Липовац, председник Програмског одбора Конференције,
  • проф. др Зоран Јoшевски, председавајући Комисије за науку Савета за безбедност саобраћаја Републике Македоније,
  • господин Игор Велов, директор Јавне агенције за безбедност саобраћаја Републике Словеније,
  • господин Милан Тешић, Агенција за безбедност саобраћаја Републике Српске,
  • Златко Беленцан, помоћник начелника Управе саобраћајне полиције МУП-а Републике Србије,
  • господин Горан Хаџић, начелник Управе саобраћајне полиције МУП-а Републике Српске,
  • проф. др Милан Вујанић, Саобраћајни факултет у Београду,
  • др Ненад Милутиновић, Висока техничка школа струковних студија, Крагујевац,
  • др Дејан Богићевић, Висока техничка школа струковних студија, Ниш,
  • проф. др Светозар Костић, Факултет техничких наука, Нови Сад,
  • амбасадорка Аустралије, њена екселенција, госпођа Julia Feeney,
  • господин Милан Божовић, в.д. директора Агенције за безбедност саобраћаја Републике Србије.

Конференцију је свечано отворио Милан Божовић, в.д. директора Агенције за безбедност саобраћаја Републике Србије.

Од пријављених преко 120 радова, рецензију је прошло 85 радова на српском језику, који су објављени у Зборнику радова (књига 1 и 2), чији је издавач Криминалистичко-полицијска академија. Већина радова је представљена од стране аутора, док је остале радове изложио модератор.

Првог и последњег дана трајања Конференције рад се одвијао у пленарном заседању, док је осталих дана рад почињао пленарно, а потом се раздвајао у две секције.

У наставку се припрема Зборник радова на енглеском језику чији ће издавач бити такође Криминалистичко-полицијска академија.

У четвртак, 23.04.2015.године уприличен је и излет у Музеј-Ливницу фабрике оружја – Црвена Застава и спомен парка Шумарице.

У петак, 24.04.2015. године је одржана свечана вечера уз пригодан музички програм.

Конференција је затворена у суботу, 25.04.2015. године, у 13.00 сати.