Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета освојили 1. место на такмичењу у Будимпешти

Полицијскa академијa Универзитета за јавну управу из Будимпеште, Мађарска, организовала је 5. Међународно такмичење полицијских образовних установа, 30. августа 2023. године.

Студенти Секције посебних облика наставе Криминалистичко-полицијског универзитета освојили су 1. место у категорији Студент, док су у укупном пласману уз такмичаре категорија Мешовитих и Припадника специјалних јединица заузели 13. место. Такмичари су се надметали у гађању, физичкој спреми, тактици, алпинизму и борбеној медицини у оквиру девет радних тачака, а такмичило се укупно 34 екипе.

Припреме за ово такмичење су трајале од јуна 2023. године, уз изузетну подршку и помоћ припадника Специјалне антитерористичке јединице Министарства унутрашњих послова Републике Србије, као и начелника класе Марка Аранђеловића.

Слике можете погледати овде