Успешно одржана међународна научна конференција “Admissibility of Evidence in the European Legal Space“

Међународна научна конференција Admissibility of Evidence in the European Legal Space (Прихватљивост доказа у европском правном простору), успешно је одржана 15. јуна 2023. године, у Амфитеатру 3 Криминалистичко-полицијског универзитета. Организатори конференције су Криминалистичко-полицијски универзитет и Институт за упоредно право из Београда.

Представљено је 25 радова аутора из седам земаља (САД, Словачка, Словенија, Северна Македонија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Србија), а покривене су следеће тематске области:

1. Европски правни оквир
  2. Форензички и дигитални докази и blokchain технологије
  3. Darknet маркети и криминалитет
  4. Вештачка интелигенција и правосуђе
  5. Супротстављање организованом криминалу, тероризму и корупцији
  6. Ирегуларне миграције као безбедносни изазов
  7. Међународна кривичноправна и полицијска сарадња
  8. Заштита учесника у судским поступцима
  9. Извођење доказа у грађанским поступцима
  10. Сарадња судова у грађанским и привредним поступцима

Аутори су истакнути научни радници са бројних универзитета и института из земље и иностранства, представници државне управе, полиције и тужилаштва. Размена знања и искустава изузетно је важна за развој полицијске професије и полицијског образовања, посебно када је у питању размена на међународном нивоу. Свестан чињенице да криминал не познаје границе, Криминалистичко-полицијски универзитет негује праксу међународног увезивања експерата, представника теорије и праксе, кроз бројне активности, од којих су међународне научне конференције међу најважнијима.

Слике можете погледати овде