Представљање Криминалистичко-полицијског универзитета на Фестивалу науке

У  периоду од 17-19. маја 2023. године, на Београдском сајму одржан је Фестивал науке под слоганом „Ново доба“. Током протеклих петнаест година српски Фестивал науке постао је највећи научни догађај у региону југоисточне Европе. Циљ ове манифестације је да посетиоцима укаже на науку као неодвојиви део свакодневног живота и да истовремено пружи инспиративан, нов и свеж поглед на различите научне области, да пробуди интересовање и да широј публици и другим друштвеним чиниоцима укаже на важност науке и технологије у свакодневном животу.

Уз 52 научне и образовне институције, први пут на овој манифестацији представио се и Криминалистичко-полицијски универзитет. На штанду Универзитета практични садржаји Департмана форензичког инжењерства „Изазивање латентних трагова отисака папиларних линија помоћу прахова“ и „Детекција крви и детекција пљувачке“ реализовани су у извођењу проф. др Николе Милашиновића, проф. др Смиље Теодоровић и асистента Немање Вучковића, уз асистирање студената: Саре Радовић, Снежане Јоксимовић, Саре Петковић, Ање Симић, Милице Мушицки, Магдалене Стојисављевић, Марине Видовић и Барбаре Стрнад. Велико интересовање и изузетна посета забележена је на штанду наше установе, у оквиру кога су студенткиње промовисале студијске програме, одговарале на многобројна питања посетилаца и делиле промотивни материјал.

Слике можете погледати овде