Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета у посети индустрији ,,Милан Благојевић - Наменска АД’’ у Лучанима

Студенти III и IV године ОАС Форензичко инжењерство, заједно са проф. др Радованом Радовановићем, проф. др Иваном Бјеловук, асистентом Немањом Вучковићем и припадником Министарства унутрашњих послова Давором Петровићем, посетили су индустрију ,,Милан Благојевић - Наменска АД’’ у Лучанима, 25. маја 2023. године.

Студенте и наставнике су дочекали извршни директор Радисав Пантелић и руководилац службе БИПК Горан Божовић, који су присутнима презентовали структуру, организацију и производни програм индустрије. Током посете, студенти су имали прилику да стекну увид у комплексне процесе производње једнобазних и сферичних барута, као и фазу тестирања барута на опитном полигону. Студенти су уз бројна питања изразили задовољство поводом посете, а домаћини и наставници су показали жељу да се сарадња између установа настави у наредном периоду.

Слике можете погледати овде