Криминалистичко-полицијски универзитет угостио студенте Правног факултета Универзитета у Крагујевцу

Студенти Правног факултета Универзитета у Крагујевцу са наставницима проф др. Браниславом Симоновићем, проф. др Зораном Јовановићем и доц. др Владимиром Шебеком посетили су Криминалистичко-полицијски универзитет, у среду 5, априла 2023. године. Студијска посета реализована је у циљу упознавања са високим полицијским образовањем и полицијском професијом. Током посете, студенти су имали прилику да слушају предавања ректора Универзитета проф. др Зорана Ђурђевића, проф. др Иване Крстић Мистриџеловић и проф. др Милана Гњатовића. Такође, представљени су им студијски програми Универзитета, упознати су  са условима за студирање и учествовали у показним вежбама Департмана форензичког инжењерства.

Представници студентског парламента Криминалистичко-полицијског универзитета састали су се са студентима Правног факултета, током ког су се упознали и разменили искуства везана за студирање и студентски живот. Сарадња правосудног и полицијског система је од изузетне важности, зато је важно да разумеју једни друге и да су упућени у међусобне професионалне захтеве. Управо зато, Криминалистичко-полицијски универзитет подстиче студенте да остварују личне и академске контакте са својим будућим професионалним колегама, како би већ током студија боље разумели једни друге и међусобне професије.

Слике можете погледати овде