59. Београдски сајам књига

Са задовољством Вас позивамо да током 59. Београдског сајма књига, који ће се одржати у периоду 26.10-2.11.2014. године, посетите штанд Криминалистичко-полицијске академије у Хали 2, ниво Ц Београдског сајма (штанд број 2302).

Позивамо вас да на нашем штанду присуствујете и промоцијама нових издања Академије:

29.10.2014. (среда) у 18.00  часова

Представљање првог уџбеника из области биометријске идентификације особа на српском језику:

Доц. др Смиља Теодоровић : Биометријско-форензичке идентификације : лабораториjски практикум са задацима, Београд : Криминалистичко-полицијска академија, 2014.

Sajam 1

Један од најважнијих циљева овог практикума је да се студентима приближе биометријске и форензичке анализе које се обављају у криминалистичким истрагама ради идентификације појединаца, традиционалне и савремене методе за идентификацију особа и то практичним, интерактивним учењем у мањим групама. Као интегрални део овог практикума, студенти ће из вежбе у вежбу стећи вештине употребе и разумевања научних метода, анализе података, аналитичког размишљања, тумачења доказа с места злочина или несрећа, закључивања и решавања проблема. Кроз практичне задатке, практикум такође омогућава студентима да примене стечена теоријска знања у реалним криминалистичким сценаријима.
2014, 138 стр.
ISBN 978–86–7020–274–0

 

30.10.2014. (четвртак) у 15.00  часова

Представљање монографије:

Проф. др Радован В. Радовановић, доц. др Иван Т. Лазаревић : Средства за привремено онеспособљавање у безбедносним системима, Београд : Криминалистичко-полицијска академија, 2014.

Sajam 2

Седамнаеста књига у едицији Монографије бави се проблематиком средстава за привремено онеспособљавање и обрађује њихове основне појмове, принципе дејства и конструкције, примену, руковање, употребу, транспортовање, паковање и ношење, чување, уништавање, мере заштите и деконтаминацију. Такође је дат приказ техничких и тактичких карактеристика конструктивних решења средстава која се нала¬зе у наоружању и опреми војних и полицијских јединица у свету и код нас, као и приказ средстава у развоју у Републици Србији. Монографија је намењена свим безбедносним структурама које поседују та средства, а посебно припадницима полиције, војне полиције и специјалних јединица, као и јединицама које се ангажују у мировним (неборбеним) операцијама. Кадетима Војне академије и студентима Криминалистичко-полицијске академије књига може послужити као основа за овладавање знањима примене несмртоносних средстава у извршавању безбедносних задатака.
2014, 338 стр.
ISBN 978–86–7020–277–1

 

30.10.2014. (четвртак) у 17.00  часова

Представљање монографије и два практикума:

1.Проф. др Драган Ранђеловић : Управљање информационим системима и њихова заштита, Београд : Криминалистичко-полицијска академија, 2014  монографија.

Sajam 3

Mонографија Управљање информационим системима и њихова заштита, аутора проф. др Драгана Ранђеловића, урађена је према наставном плану и програму истоименог предмета на дипломским специјалистичким студијама на Криминалистичко-полицијској академији. Садржај је подељен у девет поглавља која обухватају безбедност рачунарских информација, криптологију, безбедност мрежне инфраструктуре, корисника, апликација и комуникација, затим основна начела безбедности информација, операциону и организациону безбедност, као и безбедносне инциденте.
2014, 296 стр.
ISBN 978–86–7020–281–8

2.Доц. др Бранкица Поповић: Безбедност података и информација – практикум, Београд : Криминалистичко-полицијска академија, 2014.

3.Проф. др Драган Ранђеловић, доц. др Петар Чисар, доц. др Бранкица Поповић : Основи информатике - практикум, Београд : Криминалистичко-полицијска академија, 2014.

 

01.11.2014. (субота) у 14.00 часова

Представљање публикације у издању Министарства унутрашњих послова РС:

Везе Cyber криминала са ирегуларном миграцијом и трговином људима, уредник Владимир Урошевић, Београд : Министарство унутрашњих послова Републике Србије, 2014.

Sajam 4

Учесници на пројекту:
проф. др Милан Жарковић - Криминалистичко полицијска академија
проф. др Мирјана Дракулић - Универзитет у Београду, Факултет организационих наука
проф. др Слободан Миладиновић - Универзитет у Београду, Факултет организационих наука
др Владимир Урошевић - Министарство унутрашњих послова Републике Србије
др Ана Батрићевић - Институт за криминолошка и социолошка истраживања, Београд
др Весна Лукић - Институт друштвених наука, Београд
доц. др Звонимир Ивановић - Криминалистичко полицијска академија
мр Ратимир Дракулић - Универзитет у Београду, Факултет организационих наука
Светлана Јовановић - Универзитет у Београду, Факултет организационих наука
Лазар Јанковић, воћа пројекта - Министарство унутрашњих послова Републике Србије
Митар Ђурашковић - Министарство унутрашњих послова Републике Србије
Снежана Стојичић - Министарство унутрашњих послова Републике Србије
Лидија Милановић - Центар за заштиту жртава трговине људима
Небојша Гарић - Привредна комора Србије
Дејвид Кејтер, стални саветник за твининг пројекат - Велика Британија
Весна Стојисављевић, асистент сталног саветника за твининг пројекат.
Публикација се може слободно и бесплатно преузети са следећих адреса:
Linkovi za digitalne verzije knjige u obe jezičke verzije (engleske i srpske):
Srpska verzija | Engleska verzija

logo
Криминалистичко-полицијски универзитет, Цара Душана 196, 11080 Београд, Србија
rektorat[@]kpu.edu.rs

Установа

Основне студије

Упис

Мобилни мени