Учешће Криминалистичко-полицијског универзитета у промоцији полицијске професије

Криминалистичко-полицијски универзитет учествовао је у промоцији полицијске професије и Средње школе унутрашњих послова, коју је Министарство унутрашњих послова Републике Србије организовало 22. марта 2023. године, у основној школи „Никола Тесла“, у Винчи. Овај догађај намењен је млађој популацији, како би имали прилику да се упознају са вештинама, опремом и возилима која полиција користи у свом раду и уз едукативне програме, сликовнице и цртеже науче како да се безбедно понашају. На штанду Криминалистичко-полицијског универзитета практични садржаји Департмана форензичког инжењерства „Изазивање латентних трагова отисака папиларних линија помоћу прахова“ и „Детекција крви и детекција пљувачке“ реализовани су у извођењу асистента Немање Вучковића, уз асистирање студенткиње Саре Петковић. Установу су представили студенти, који су заједно са наставницима и запосленима Универзитета промовисали студијске програме Криминалистичко-полицијског универзитета. Ректор Универзитета проф. др Зоран Ђурђевић, посетио је догађај са сарадницима, проректором за интеринституционалну сарадњу проф. др Ненадом Радовићем и шефом Бироа ректора Драганом Анђелковић.

Штанд Криминалистичко полицијског универзитета посетио је министар унутрашњих послова Братислав Гашић, који је исказао задовољство организацијом, а студентима поручио да знање нико не може да им одузме и да наставе да достојанствено промовишу полицијску професију.

Слике можете погледати овде