Положен венац на гроб др Арчибалда Рајса

Поводом Дана Криминалистичко-полицијског универзитета и годишњице оснивања прве државне Полицијске школе, у среду 8. фебруара 2023. године, положени су венци на гроб др Арчибалда Рајса на Топчидерском гробљу. Венце су положили државни секретар Министарства унутрашњих послова Данило Стевандић и проректор за интеринституционалну сарадњу Криминалистичко-полицијског универзитета проф. др Ненад Радовић. У церемонији полагања венаца учествовали су студенти Универзитета Шчекић Огњен, Дачковић Вукашин, Ивановић Иван, Благојевић Марина, Вербић Александра и Добрић Љиљана.

Полагањем венаца на гроб др Арчибалда Рајса негујемо сећање и захвалност за његов  допринос развоју високог полицијског школства у Србији, али и чињеницу да је, као велики пријатељ Србије, стајао уз српски народ у тешким временима.

Слике можете погледати овде