Потпуковник полиције Јелена Томковић одржала предавање студентима Универзитета

Потпуковник полиције Јелена Томковић из Управе криминалистичке полиције Министарства унутрашњих послова је 27. децембра 2022. године, као истакнути стручњак из праксе, одржала гостујуће предавање студентима Основних студија криминалистике у оквиру наставе на предмету Виктимологија. Веома садржајно, информативно, занимљиво и корисно предавање које је обухватило тематику улоге и задатака полиције у заштити жртава криминала и виктимолошких аспеката насиља у породици, као и представљање Обавезне инструкције Министарства унутрашњих послова за поступање према оштећенима приликом информисања и процене ризика рањивости и потреба за мерама заштите и подршке, побудило је велику пажњу студената и подстакло на учешће у квалитетној дискусији.