Студенти Универзитета посетили Станицу граничне полиције Београд

Студенти прве године основних академских и струковних студија криминалистике, у пратњи командира вода Ивана Средојевића, заставника полиције, наставника  криминалистичко-полицијских и безбедносних вештина мр Зорана Милановића и Сузане Талијан и референта за менторски рад Драгане Марковић, посетили су у суботу, 15. октобра 2022. године Станицу граничне полиције Београд при Регионалним центру граничне полиције за унутрашње граничне прелазе.

Млађи официр граничне полиције Дејан Вељовић, заставник полиције, најпре је  поздравио студенте Универзитета, а затим их информисао о организацији и пословима Станице граничне полиције Београд, истакавши да су у њеној надлежности гранични прелаз „Сурчин‒Београд” и гранични прелаз за међународни речни саобраћај „Београд” на реци Сави за путнички речни саобраћај и на реци Дунав за теретни речни саобраћај. Такође је укратко описао како се обављају поједини полицијски послови ‒ стално дежурство, детаљна гранична провера и експертиза докумената и обављање додатних прегледа лица и ствари приликом уласка у критичне делове обезбеђиване рестриктивне зоне (капије или гејтови за улазак у авион). Након тога, студенти су имали прилику да, кроз примере из праксе, сагледају послове који се свакодневно обављају у Станици граничне полиције Београд: дочек и испраћај званичних државних делегација, издавање дозвола за кретање и задржавање на подручју граничних прелаза, позорничка и патролна делатност, сузбијање ирегуларних миграција, оперативна делатност, откривање учинилаца прекршаја и кривичних дела, откривање лица за којима се трага и поступање у случају најаве бомбе или диверзије на аеродрому.

Слике, можете погледати овде