Универзитет угостио учеснике интернационалног конгреса Young BM 2022

Криминалистичко-полицијски универзитет угостиo je у петак, 12. августа 2022. године учеснике и волонтере интернационалног конгреса Young BM (The Young Bachelor & Master European Students BioCongress). Овај међународни конгрес, који сваке године окупља мноштво студената основних и мастер студија биологије и сродних наука из свих држава Европе с циљем размене стечених знања, упознавања култура и подстицања међууниверзитетске сарадње, први пут je одржан у Србији од 8. до 15. августа 2022. године. Младе научнике је дочекала и поздравила проректор за науку проф. др Тања Кесић, док им је доц. др Ана Бранковић одржала кратко уводно предавање, након чега су се сви заједно окушали у улози форензичара на симулираном месту догађаја. Студенти основних и мастер академских студија Форензичко инжењерство, као добри домаћини, помагали су гостима у решавању симулираног кривичног дела, а затим су их повели у обилазак комплекса Универзитета и лабораторије Центра за форензичку обуку. Дан је завршен доделом награда победницима такмичарског квиза и заједничким ручком на обали Дунава.

Слике, можете погледати овде