Студенти Универзитета учествовали у комеморативним свечаностима на Козари

У оквиру Државног програма обележавања годишњица историјских догађаја, десеторо студената Криминалистичко-полицијског универзитета, у пратњи проф. др Александре Љуштине и референта за менторски рад Татјане Радовић учествовало је у комеморативним свечаностима одржаним 2. и 3. јула 2022. године на Козари у Републици Српској. Међу многобројним гостима овогодишњих свечаности били су и изасланик председника Републике Србије и министар унутрашњих послова Александар Вулин, министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Дарија Кисић Тепавчевић и члан Предсједништва Босне и Херцеговине Милорад Додик.

Студенти су били ангажовани у протоколарном делу комеморација, а присуствовали су и церемонији обележавања 80. годишњице Битке на Козари у Националном парку „Мраковица”. Обишли су и Музеј на Козари, свечано отворен 1973. године изложбом „Козара у Народноослободилачкој борби”, чија поставка садржи аутентичне фотографије и писана и штампана документа из периода четворогодишње борбе народа Козаре у Другом светском рату.

Слике, можете погледати овде