Велики пливачки подвиг студента Уроша Иванковића

Студент Криминалистичко-полицијског универзитета и члан Ронилачко-пливачког клуба Пирот Урош Иванковић успео је исплива деоницу низ Саву дугу 45 километара за девет и по сати. Наиме, у петак, 1. јула 2022. године кренуо је из Црне Баре, где се Дрина улива у Саву, ка Београду и зауставио се на 35 километара од Шапца, иако му је намера била да за два дана преплива 180 километара. Добри познаваоци Саве кажу да је и чамцем ретко ко ишао наведеном деоницом, а да сличан пливачки подвиг не памте. За Уроша, двадесет двогодишњег студента друге године Универзитета, спорт и природа су животни мото а пливање и роњење страст. Урош је 2017. године за четири сата препливао Завојско језеро дуго 17 километара, а наредне године 27 километара дуго Охридско језеро за седам сати. Године 2019. пливао је у Егејском мору од Ситоније до Атоса и за девет сати препливао 21 километар. Препливана деоница Саве кроз Србију у дужини од 45 километара његов је лични рекорд и велики успех овог даровитог младића.