Доброта у речима ствара поверење, доброта у давању ствара љубав!

Светски дан Црвеног крста обележен је на Земунском кеју у понедељак, 9. маја 2022. године под слоганом Заједно чинимо свет хуманијим, који је Међународна федерација друштава Црвеног крста и Црвеног полумесеца определила ове године како би чињењем једноставних дела хуманости повезала грађане и подсетила их на то да добрим делима и добром вољом свако од нас може учинити свет бољим местом за живот.

На позив Службе за трансфузију крви Клиничко-болничког центра „Земун” и Црвеног крста Земун, студенти Криминалистичко-полицијског универзитета Давид Балабан, Иван Ивановић, Душан Јевтовић, Љубо Шекуларц, Филип Марковић и Никола Поповић извели су приказ борилачких вештина. У улози Ред Мена наступио је студент Жељко Дамњановић, студенткиња Марина Видовић била је демонстратор, док су програм водили студенти Далибор Ђорђевић  и Теодора Тодоровић.

Слике, можете погледати овде