Потписан споразум о сарадњи између Универзитета и Института за нуклеарне науке „Винча“

Ректор Криминалистичко-полицијског универзитета проф. др Зоран Ђурђевић и генерални директор Института за нуклеарне науке „Винча“ проф. др Снежана Пајовић потписали су Споразум о сарадњи између Универзитета и Института, у понедељак 23. маја 2022. године. Потписивању Споразума, у просторијама Универзитета, присуствовали су проректор за интеринституционалну сарадњу проф. др Ненад Радовић, проректор за науку проф. др Тања Кесић, проректор за наставу проф. др Ненад Милић, проректор за материјално-финансијске послове проф. др Александар Бошковић, руководилац Департмана криминалистике проф. др Радомир Зекавица, руководилац Департмана форензичког инжењерства проф. др Никола Милашиновић, руководилац Департмана информатике и рачунарства проф. др Бранкица Поповић, помоћник директора Института др Горан Живковић, помоћник директора Института др Славко Димовић, руководилац Центра за ХБРН обуке и форензику др Гвозден Тасић и лице за одбрану и безбедност Милица Ћурчић.

Споразум о пословно-техничкој сарадњи између наведених институција има примењену и развојну димензију,  због подударних интересовања у области научноистраживачке делатности. Најзначајнији циљеви будуће сарадње подразумеваће заједничке активности на истраживањима, могућност да студенти Универзитета врше експерименте за потребе мастер и специјалистичких радова у оквиру Института, писање научних публикација, предавања истраживача по позиву, организовање студентских посета Институту за нуклеарне науке „Винча“, као и заједнички пројекти за едукацију и спровођење практичних обука.

Слике, можете погледати овде