Полагање венаца на гроб др Арчибалда Рајса

У уторак 8. фебруара 2022. године, у осам часова, поводом Дана Криминалистичко-полицијског универзитета и 101 године од оснивања прве државне полицијске школе у Србији, положени су венци на гроб др Арчибалда Рајса на Топчидерском гробљу. Венце су положили Владимир Илић, помоћник министра и начелник Сектора за људске ресурсе, у име Министарства унутрашњих послова Републике Србије, и ректор проф. др Зоран Ђурђевић, у име Криминалистичко-полицијског универзитета.

Пре церемоније, присутне је поздравио ректор Универзитета проф. др Зоран Ђурђевић. Он је у пригодном говору подсетио на значајну улогу др Арчибалда Рајса у развоју српског полицијског школства.

У церемонији полагања венаца учествовало је седам студената Криминалистичко-полицијског универзитета: Ања Симић, Марина Видовић, Сара Гочанин, Милица Ристић, Обрен Радоњић, Данило Ђурић и Далибор Ђорђевић.

Слике, можете погледати овде