Истакнути стручњаци из ЦЕРТ МУП РС одржали предавање у оквиру циклуса "Трибине департмана"

У оквиру циклуса „Трибина департмана“, Департман информатике и рачунарства је 14. децембра 2021. године организовао трибину на тему подизања свести о облицима угрожавања информационе безбедности и претњама у сајбер простору. Трибину је отворила проф. др Бранкица Поповић, која је присутне студенте упознала са различитим облицима реаговања на претње у сајбер простору и одбране од њих. У оквиру развијања културе безбедног понашања у сајбер простору посебно је апострофирано подизање безбедносне свести, које омогућава да сваки запослени јасно сагледа своју улогу у очувању информационе безбедности организације, одбрани од сајбер криминалаца и стварању безбедног окружења. На трибини су учествовали истакнути стручњаци из Центра за реаговање на нападе на информациони систем (ЦЕРТ) МУП-а Републике Србије: мр Небојша Јокић, начелник ЦЕРТ-а, и његови сарадници Александар Максимовић, Александар Јефтић и Саша Крга. Они су представили програм за подизање безбедносне свести (security awareness program) који су развили за припаднике МУП-а. Трибина је била изузетно добро посећена, а студенти су своје интересовање исказали постављањем питања и учешћем у дискусији након презентације колега из ЦЕРТ-а.

Слике, можете погледати овде