Посета јединици Жандармерије у Липовици

Више од 90 студената Криминалистичко-полицијског универзитета посетило је 6. новембра 2021. јединицу београдског одреда Жандармерије у бази „Липовица“. Посета је организована у оквиру информативне праксе, а студенте су пратили проректор за наставу проф. др Ненад Милић, начелник класе капетан полиције Марко Аранђеловић, командир вода поручник полиције Милош Томић и командир вода заставник полиције Александар Бекчић. Домаћин у бази „Липовица“ био је капетан полиције Горан Димитријевић. Настава је одржана од 9 до 12 часова у форми три наставна часа, на три радне тачке које су биле посвећене: опреми коју користе припадници специјалистичких чета (алпинистичка опрема, снајперске пушке, противдиверзиона опрема), борбеним возилима (Лазар, М11, М15) и наоружању (калибри који се користе у јединици). Студенти су били дисциплиновани и веома заинтересовани за наставу.

Слике, можете погледати овде