Студенти Универзитета учествовали на трци Avantura Challenge на Златибору

У суботу 6. новембра 2021. на Златибору је одржана трка Avantura Challenge, на којој је учестовало 250 учесника из Србије. Поред многобројних атлетичара такмичили су се и припадници Министарства унутрашњих послова Републике Србије и Министарства одбране Републике Србије, као и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета. Avantura Challenge једна је од три трке са препрекама у оквиру Challenge лиге, коју организују Савез за рекреацију и фитнес Србије, Савез за рекреацију и фитнес Београда и национални и градски грански савези уз подршку Министарства омладине и спорта и Секретаријата за спорт и омладину Града Београда. Овом трком организатор је желео да подстакне наше грађане на активно бављење спортом и рекреацијом, као и да промовише природне лепоте Златибора. Пред такмичарима је био изазов да што брже савладају брдске препреке на стазама дужине шест и дванаест километара. Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета Милош Шишковић, Денис Џековић, Павле Ћорић, Михаило Грубач и Никола Лалић успешно су истрчали трку такмичећи се на стази од дванаест километара. У конкуренцији сениорки, студенткиња Снежана Вучић освојила је друго место на истој стази, остваривши време 1:39:46.

Слике, можете погледати овде