Студенти Универзитета учествовали на јесењој „TRIBALION“ трци на Тари

У суботу 18. септембра 2021. године на Митровцу у Националном парку Тара, одржана је ,,TRIBALION“ трка са препрекама на којој је учестовало више од 1600 учесника из Србије и региона. Поред многобројних атлетичара такмичили су се и припадници Министарства унутрашњих послова Rепублике Србије, Министарства oдбране Rепублике Србије, као и студенти Криминалистичко-полицијског универзитета. Трку је организовао Фитнес центар “No.1 Gym” уз подршку Oпштинске управе Бајина Башта, ЈП „Национали парк Тара“, Војне установе Тара и Спортско-туристичког центра Бајина Башта. Старт трке био је у 10.00 часова организован по групама од 150 такмичара на сваких 15 минута због постојеће епидемиолошке ситуације. Пред такмичарима је био изазов да што брже пређу стазу савладавајући препреке, а могли су да бирају између две стазе: „Tribalion Grean“ - дужине 12 km, која укључује 25 препрека и кумулативни успон од 400 метара и „Tribalion Challenge“ - дужине 23 km, сa 35 препрека и 1150 метара кумулативног успона. Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета: Михајло Трајковић, Вељко Бицуловић и Милан Стаменковић такмичили су се на стази „Tribalion Grean“ док је студент Mилош Шишковић трчао на стази „Tribalion Challenge“. На теренима Националног парка Тара, кроз шуму, блато, воду, преко успона, захтевних препрека у виду гума и зидова, а неке је требало савладати са џаковима песка на леђима, пузањем кроз блато до колена и пењањем уз конопац, физичку спремност и менталну снагу показали су студенти нашег Универзитета, који су успешно завршили трку.